Zgodnie z Ustawą z Dz. U. 2015 poz.1994 zawód fizjoterapeuty jest zaliczany do zawodów medycznych. Absolwent kierunku Fizjoterapia uzyskuje kwalifikacje do pracy z dorosłymi i dziećmi niepełnosprawnymi oraz cierpiącymi na różne dysfunkcje. Od roku 2017 studia stacjonarne na kierunku fizjoterapia, prowadzone są jako jednolite, pięcioletnie studia magisterskie (Dz.U. 2016 poz. 1596).
Celem kształcenia jest przygotowanie studenta do pracy w zawodzie fizjoterapeuty w placówkach o różnym profilu świadczeń m.in.: w publicznych, samorządowych i niepublicznych placówkach służby zdrowia (szpitale, specjalistyczne przychodnie, poradnie i gabinety rehabilitacyjne i fizjoterapeutyczne, ośrodki i sanatoria), ośrodkach dla osób niepełnosprawnych, klubach sportowych, zakładach pracy chronionej i warsztatach terapii zajęciowej, jednostkach gospodarczych prowadzących działalność prozdrowotną i ośrodkach sportowo-rekreacyjnych, a także uzdrowiskach, gabinetach odnowy biologicznej, hotelach, fitness-klubach, ale również domach opieki społecznej, fundacjach, stowarzyszeniach.
Kandydat do zawodu fizjoterapeuty powinien przede wszystkim posiadać predyspozycje do pracy z osobami chorymi i niepełnosprawnymi. Dobra sprawność fizyczna i znajomość ergonomii pracy fizjoterapeuty mają znaczący wpływ na wysoką jakość wykonywanej terapii. Empatia, zrozumienie, wrażliwość w komunikacji mają kluczowe znaczenie w skuteczności działań fizjoterapeutycznych. Umiejętność współpracy w grupie ułatwia pracę w teamie terapeutycznym i podejmowanie zintegrowanych decyzji
Absolwent studiów magisterskich powinien samodzielnie zdiagnozować pacjenta, ustalić program terapii, a następnie wykonać zabiegi i podsumować terapię. W zależności od potrzeb pacjenta powinien zmodyfikować plan terapeutyczny, jest zobowiązany prowadzić dokumentację medyczną. Umiejętność współpracy w grupie
Wykształcenie i przygotowanie zawodowe fizjoterapeuty spełnia wymagania obowiązujące w ochronie zdrowia (DZU.2019.161.0001573).
Absolwent studiów kierunku fizjoterapia:
Absolwent posiada znajomość języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy i umieć posługiwać się językiem specjalistycznym z zakresu kierunku studiów.
Coraz bardziej potrzebni są wykwalifikowani fizjoterapeuci zajmujący się fizjoterapią pacjentów z chorobami cywilizacyjnymi. Wpływ na zwiększającą się popularność zawodu fizjoterapeuty mają zmiany zachodzące w naszym społeczeństwie. Zaczynamy się statystycznie starzeć, przyrost naturalny spada, a żyjemy coraz dłużej. W tej sytuacji rynek będzie potrzebował coraz więcej specjalistów z tej dziedziny medycznej. Wybór studiów na kierunku fizjoterapia umożliwi zdobycie wykształcenia na najwyższym europejskim poziomie.
Karol Jaskółka – absolwent fizjoterapii
Akademia Nauk Stosowanych im Stanisława Staszica to doskonałe miejsce do nauki i rozwoju. Studiując fizjoterapię na uczelni o profilu praktycznym, możecie być pewni, że Wasze umiejętności nie tylko teoretyczne, ale przede wszystkim manualne, będą na bardzo wysokim poziomie – co w tym zawodzie jest niezbędne do pracy z pacjentem. Nowoczesna i rozbudowana baza dydaktyczna oraz świetni wykładowcy, pozwolą Wam wejść na rynek, jako profesjonaliści. Studiując na ANS w Pile koniecznie musicie dołączyć do Samorządu Studenckiego, w którym rozwiniecie wiele kompetencji miękkich, nauczycie się organizacji wydarzeń akademickich oraz współpracy w grupie. Aktywności te przełożą się na realne korzyści, chociażby w postaci bogatszego, wyróżniającego się CV. Samorząd Studencki to również litry kawy, tysiące uśmiechów, wielu wspaniałych ludzi gotowych do działania. To ile osiągniesz zależy od Ciebie samego!
UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Cookies wykorzystywane są do prawidłowego funkcjonowania strony oraz w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
Po więcej szczegółów odwiedź naszą "Politykę prywatności"